Metal Asma Tavan Sistemleri

Metal asma tavan, modern iç mekan tasarımları için vazgeçilmez bir yapı elemanıdır. Genellike 30*30cm ve 60cm*60cm ölçülerinde üretilir. Çeşitli türleri bulunan metal asma tavan sistemleri bir çok alana kolayca uygulanabilme özelliği ile dikkati çekmektedir. Alışveriş merkezlerinden metro istasyonlarına kadar çok çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Farklı çeşitleri ve modelleri mevcuttur.

Agt Metal Asma Tavan 2
Agt Metal Asma Tavan

Metal Asma Tavan Modelleri

Metal  sistemleri diğer asma tavanlardan ayıran özellik her yükseklikte tavana istenilen derinlikte uygulanabilmesidir. Bu özelliği ile metal asma tavanlar çok yüksek tavanlarda ve istenilen derinliklerde montaj edilebilen tek türdür. Örneğin 25 metre tavanı olan bir metro istasyonunda 5 metre sarkıtma uygulanarak 20 metre yüksekliğinde bir tavan elde etme imkanı mevcuttur.

Bu ürünün uygulamasında uzman ve deneyimli bir ekip ile doğru sonuç alabilirsiniz. Deneyimli ekiplerimiz ile tavanda kaliteli ve düz bir uygulamayı kolayca yapabilmekteyiz. Metal asma tavan çeşitleri yanda listelenmiştir. İstediğiniz ürüne tıklayarak model özelinde inceleme yapabilir, projeniz için fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz.

AGT Yapı asma tavan sistemleri montajında uzun yıllar deneyimi olan kendi ekipleri ile başarılı işlere imza atmaktadır.

Çeşitli şekil ve tarzlarda yapılabilen metal tavan modelleri aşağıdaki şekildedir;

a. Lay-on Tavan: Oturmalı Görünür Taşıyıcılı Sistemler

b. Lay-in Tavan: Sarkmalı Yarı Görünür Taşıyıcılı Tavan

c. Clip-in Tavan: Gizli Taşıyıcılı Sistemler (Gizli Profil Sistemi)

d. Hook-on Tavan: Gizli Taşıyıcılı Sistemler

e. Baffle Asma Tavan Sistemleri

f. Eğrisel Baffle Asma Tavan Sistemleri

g. Petek Asma Tavan Sistemleri

h. Mesh Asma Tavan Sistemleri : Genişletilmiş metal

Metal Asma Tavan Kullanım Alanları

Agt Metal Asma Tavan 1

 AVM iç mekanlarındaki görselliği ve fonksiyonaliteyi sağlayabilmek amacı ile metal asma tavan sistemleri sıkça tercih edilmektedir.

✔ Ofis alanlarında da metal asma tavanlar görsel kalitesi nedeni ile uygulanmaktadır.

 Mimari açıdan kaliteli bir görsel sağlayan metal asma tavanlar ayrıca akustik özellikleri nedeni ile sinemalarda da kullanılmaktadır.

 Konferans salonları, oteller, davet salonları, hastaneler, üniversiteler gibi bir çok alanda asma tavan sistemleri kullanımı mevcuttur. Çeşitli sanayi yapılarında ve spor salonlarında da kullanımı oldukça yaygındır.

Sıkça Sorulan Sorular

Lay-on oturmalı, lay-in sarkmalı, clip-in gizli, hook-on gizli, petek ve mesh asma tavan sistemlerimiz mevcuttur.

Tavanlarda modern bir hava için görsel açıdan vazgeçilmezdir. Tavana uygulanacak çeşitli tesisatların gizlenmesi için idealdir. Her türlü tavana uygulanabilir.

Avm, sanayi kuruluşları, ofis, spor salonları, sinema, konferans salonları, üniversiteler ve oteller vb.

Adana ilçelerinde ve bölge illerde her ölçekte iş için montaj hizmetimiz mevcuttur. Adana dışında Türkiye geneli büyük ölçekli satış ve montaj hizmetimiz mevcuttur.

Metal asma tavan fiyat bilgisi için lütfen bizi arayınız. Her çeşit için ayrı fiyatlandırma yapılmaktadır. Büyük projelere özel indirimlerimiz mevcuttur. Metrekare ve proje bazlı anahtar teslim fiyatlar için: info@adanagergitavan.com

Metal asma tavan nasıl yapılır? Sadece asma tavan yapımı uzmanı olan ekiplerimiz tarafından özenle ve en hızlı şekilde yapılmaktadır. Her modelin kendine özel montaj ekipmanları ve malzemeleri mevcuttur. Tüm malzemeler, profilleri ve panelleri tarafımızca temin edilmektedir.

Metal asma tavan ölçüleri nedir? Çeşitli ölçülerde paneller bulunabilmektedir. 30*30cm ve 60*60cm gibi standart ölçülerde plakalar piyasada rahatça bulunabilir. Özel ölçülerde dikdörtgen plakalarımız da mevcuttur. Örneğin 30*60cm gibi farklı ölçüler için lütfen bizi arayarak projenize uygun malzeme bilgisini talep ediniz.

Metal asma tavan özellikleri: Alüminyum veya galvaniz olabilir. En çok beyaz tercih edilir. Farklı renkler ve ahşap görünümlü malzemeler mevcuttur. Tavandaki tesisatı gizler. Aydınlatma, havalandırma ve yangın tesisatı ile birlikte montajlanabilir. Galvaniz metal asma tavan ile alüminyum sistemler görünüm olarak farklı değildir.

Metal asma tavan renkleri: Genellikle beyaz renklidir. Siyah, gri ve metalik renkler de tercih edilir. Renkli modeller de mevcuttur. Kapalama olarak yapılan modellerde ahşap görünüm de elde edilebilmektedir. Özellikle baffle sistemde yani ahşap görünümlü tavan modelleri oldukça modern bir tasarım oluşturmaktadır.

Uygulamalı Örnekler

Metal Asma Tavan Örnek 1
Metal Asma Tavan Örnek 5
Metal Asma Tavan Örnek 9
Metal Asma Tavan Örnek 13
Metal Asma Tavan Örnek 17
Metal Asma Tavan Örnek 2
Metal Asma Tavan Örnek 6
Metal Asma Tavan Örnek 10
Metal Asma Tavan Örnek 14
Metal Asma Tavan Örnek 3
Metal Asma Tavan Örnek 7
Metal Asma Tavan Örnek 11
Metal Asma Tavan Örnek 15
Metal Asma Tavan Örnek 4
Metal Asma Tavan Örnek 8
Metal Asma Tavan Örnek 12
Metal Asma Tavan Örnek 16